سفر کنید

هرمزگان

رودان از شهرستان ‌های استان هرمزگان در جنوب ایران است و مرکز آن نیزتو شهر رودان (دهبارز) است. این شهرستان با طبیعت زیبا پذیرای گردشگران است.

بک پکر

رودان از شهرستان ‌های استان هرمزگان در جنوب ایران است و مرکز آن نیز شهر رودان (دهبارز) است. این شهرستان با طبیعت زیبا پذیرای گردشگران است.

فستیوال های روز دنیا

رودان از شهرستان ‌های استان هرمزگان در جنوب ایران است و مرکز آن نیز شهر رودان (دهبارز) است. این شهرستان با طبیعت زیبا پذیرای گردشگران است.

پرسش‌های متداول

از چه روش‌هایی می‌توانم بلیط سفر خود را تهیه کنم؟
  شما می‌توانید از سایت Flawingo.ir و یا اپلیکیشن فلاوینگو تهیه کنید:
 • نصب اپلیکیشن iOS
 • نصب اپلیکیشن Android
 • راهنمای خرید
از چه روش‌هایی می‌توانم بلیط سفر خود را تهیه کنم؟
از چه روش‌هایی می‌توانم بلیط سفر خود را تهیه کنم؟
مشاهده همه سوالات

بلیت هواپیما تهران کیش، درباره پروازها و روش های تهیه

هر زمان که در تعطیلات به فکر سفری متفاوت هستیم، بلیت هواپیما تهران کیش را خریداری می کنیم،بر عکس دیگر ساکنان تهران که به صورت کلیشه ای به شمال می روند. همین که همه اعضای خانواده هم صدا تصمیم سفر به کیش را گرفتیم، من همانند دفعات قبل به سراغ خرید و رزرو بلیت رفتم. نخست به وب‌سایت های فروش بلیت هواپیما سر زدم تا قیمت رفت و برگشت بلیت تهران کیش را بررسی کنم، سپس برای خرید بلیت چارتری یک سَری هم به آژانس های گردشگری زدم. پس از کلی تحقیقات موفق شدم بلیت مناسبی را برای پرواز به کیش خریداری کنم، اما قبل از سفر می خواهم تجربه خودم را درباره پروازها و روش های تهیه بلیت هواپیما تهران کیش در اختیارتان قرار دهم؛ با من همراه باشید.

انواع بلیت هواپیما

قبل از اینکه سراغ قیمت، ساعت و روز حرکت، انتخاب پرواز و موارد دیگر باشید، باید نخست درباره انواع بلیت هواپیما شناخت کافی پیدا کنید.

بلیت هواپیما سیستمی: بلیت سیستمی به روشی اطلاق می شود که خریدار به صورت مستقیم از شرکت های هواپیمایی اقدام به خرید بلیت می کنند.

بلیت هواپیما چارتری: بلیت چارتری به روشی اطلاق می شود که آژانس های هواپیمایی به عنوان یک واسطه اقدام به فروش بلیت های شرکت های هواپیمایی می کنند.

تفاوت های بین بلیت سیستمی و چارتری

 • قیمت ها در بلیت سیستمی ثابت و تحت قوانین شرکت های هواپیمایی است، در نتیجه افزایش و کاهش قیمت بسیار نامحسوس است.
 • بلیت سیستمی برای مسافران 2 تا 12 سال قیمت بلیت را به صورت نیم بها محاسبه می کند، ولی در نوع چارتر برای افراد بالای 2 سال تمام بها حساب می شود.
 • برای رزرو طولانی مدتبه ویژه در روزهای مهم سال همانند عید نوروز نوع سیستمی شرایط بسیار بهتری دارد. شما از چند ماه قبل می توانید بلیت خود را رزرو کنید.
 • تعیین مقدار قیمت بلیت چارتری بستگی به میزان تقاضا دارد، هر چه مسافران بیشتر باشند مقدار قیمت نیز بیشتر خواهد بود. همچنین زمان نزدیک شدن به پرواز نیز باعث کم شدن قیمت بلیت چارتری می شود.
 • به غیر از روزها مهم سال، در دیگر روزها خرید بلیت چارتری گزینه بهتری است، زیرا برای پُر شدن همه صندلی های هواپیما، آژانش چارترکننده اقدام فروش بلیت های ارزان قیمت می کند.
 • کنسلی در برنامه پروازها در بلیت سیستمی ممکن است تا 50% قابل بازگشت باشد، ولی در بلیت چارتری تنها مقدار کمی از مبلغ عودت داده می شود.
 • فروش بلیت به صورت سیستمی در برخی موارد مانند کاهش مسافر، ثابت بوده و در قالب تخفیف ارائه نمی شود. در این جور موارد بلیت چارتری تخفیف های فوق العاده را ارائه می دهد.
 • مهم‌ترین مزیت بلیت چارتری در ارائه قیمت های لحظه آخری ارزان است. آژانس های گردشگری برای موفقیت در فروش بلیت های خود، تخفیف هایی تا حدود 80% نیز ارائه می دهند.

روش های تهیه بلیت هواپیما تهران کیش

خُب، بعد از اینکه انواع بلیت هواپیما را شناختید، حال نوبت روش تهیه آن است؛ آیا باید به صورت حضوری یا اینترنتی بلیت خرید؟

خرید بلیت از طریق وب‌سایت های هواپیمایی

شرکت های بزرگ هواپیمایی برای تهیه مستقیم بلیت، شرایط خرید اینترنتی خود را دایر کرده اند. برای این منظور می توانید با مراجعه به آدرس اینترنتی این شرکت ها، روز و ساعت پرواز خود را تعیین کنید. همچنین در صورت پشیمانی، کسر از مبلغ به صورت جریمه قابل استرداد است.

خرید از طریق وب‌سایت ها فروش اینترنتی بلیت

این روش امروزه فوق العاده محبوب است، وب‌سایت های آنلاین فروش اینترنتی انواع بلیت سیستمی و چارتری با درج همه شرایط اعم از: مبدأ و مقصد پرواز، روز و ساعت پرواز، مقایسه قیمت، نوع هواپیما و بسیاری از موارد دیگر را به صورت آنلاین مشاهده و هر کدام را بر حسب نیاز خریداری کنند.

خرید بلیت از طریق مراجعه حضوری به آژانش های گردشگری و شرکت های هواپیمایی

این روش تا همین چند سال پیش بسیار مرسوم بود، ولی با ظهور وب‌سایت اینترنتی و فضای آنلاین، خرید حضوری کمتر مورد استقبال قرار می گیرد. با این حال، هنوز هم مسافران و گردشگران زیادی به صورت حضوری با مراجعه به شرکت های هواپیمایی و آژانس های گردشگری اقدام به خرید بلیت می کنند.

هزینه بلیت هواپیما از تهران به کیش

همان‌طور که در بالا بیان شد، مقدار قیمت بر اساس شرکت هواپیمایی، روز، ساعت و نوع هواپیما (فرست کلاس یا اکونومی) متغیر است. شما ممکن است در روزهای معمولی یا مهم سال اقدام به سفر کنید، حتی قیمت روزهای معمولی در طول هفته نیز با یکدیگر متفاوت است، برای مثال شنبه ارزان تر از روزهای آخر هفته است.

به طور معمول قیمت بلیت هواپیما از تهران به کیش ممکن است بین 200 هزار تا 5 میلیون تومان متغیر باشد. یقیناً ارزان‌ترین بلیت در نوع اکونومی و در روزهای معمولی هفته ارائه می شود و بلیت گران‌تر در نوع فرست کلاس و در روزهای مهم سال به فروش می رسد. ناگفته نماند فروش بلیت از طریق شرکت های هواپیمایی بر اساس قیمت مصوب صورت می گیرد.

به دلیل تفاوت در خدمات ایرلاین ها، در زمان خرید بلیت به نوع ایرلاینی که پرواز را به شما ارائه می دهد، توجه کنید. همچنین در برخی از موارد آژانس ها هواپیمایی اقدام به برپایی تورهای مسافرتی به جزیره کیش می کنند که دارای مزایای مهمی همچون ارائه بلیت ارزان قیمت، رزرو اقامتگاه، بلیت رفت و برگشت، صبحانه، ناهار و بسیاری خدمات دیگر است.

چرا با باید به کیش سفر کرد؟

جزیره کیش در چشم اندازی ساحلی، مقصدی فوق العاده برای تعداد گردشگری داخلی و خارجی است. با این توصیف که کیش به اندازه ای که باید شناخته شود توسط گردشگران خارجی نادیده گرفته می شود و بیشتر مسافران آن از کشور عزیز خودمان هستند. جزیره کیش مقصدی عالی برای تجربه کردن کشوری همچون ایران از منظری کاملاً متفاوت است. در زمانی که از هواپیما پیاده شدید، بی درنگ از دریا، ساحل شنی و خورشید در فضایی بسیار آرام لذت خواهید برد.

 

جزئیات بیشتر