خرید بلیط هواپیما شیراز به مقصد رشت

برای خرید بلیط هواپیما شیراز رشت، اولین نکته ای که باید بدانید این است که این پرواز فقط برای روزهای سه شنبه و جمعه برنامه ریزی شده است که با توجه به فاصله زیاد این دو روز با یکدیگر، باید مراقب باشید که برای برگشت خود برنامه ریزی مناسبی انجام دهید.

قیمت بلیط هواپیما شیراز رشت رفت و برگشت در کلاس اکونومی، چیزی بین 350 تا 550 هزار تومان است. قیمت بلیط چارتر هواپیما شیراز رشت هم در صورت ارائه، در همین محدوده قیمتی است ولی معمولاً نسبت به سایر قیمت ها پایین تر است. قاعده خاصی برای رزوهای پایین آمدن قیمت بلیط پروازهای این مسیر وجود ندارد و سیستم تعیین قیمت ایرلاین های مختلف، متناسب با شرایط پیچیده بازار عمل می کند.

مدت زمان این پرواز در بیشتر ایرلاین ها برابر با 80 دقیقه ثبت شده است و شما بعد از نشستن در فرودگاه رشت، کار آسانی برای دسترسی به مرکز شهر خواهید داشت. فرودگاه رشت فقط 6 کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد که در حدود 25 دقیقه طی می شود. این فرودگاه در شمال شرقی رشت و در انتهای بلوار ولیعصر(عج) قرار دارد.

برای خرید ارزان ترین بلیط هواپیما شیراز رشت می توانید به سیستم بلیط یاب سایت فلاوینگو اعتماد کنید. در صورت نیاز به مشاوره می توانید با دفتر مرکزی فلاوینگو در تهران با شماره تلفن 43635-021 تماس بگیرید. شماره تلفن 09054800413 هم برای پاسخ به سؤالات شما در ساعات غیر اداری در خدمت است. در ادامه برای شناخت بیشتر از مسائل پرواز، همراه ما باشید.

انواع بلیط هواپیما شیراز رشت

اصلی ترین و ساده ترین نوع بلیط هواپیما، بلیط سیستمی است. این نوع بلیط که توسط شرکت های هواپیمایی عرضه می شود و در اختیار مسافران یا آژانس های هواپیمایی قرار می گیرد، دو مزیت اصلی را داراست؛ اول اینکه برای کودکان 2 تا 12 سال نیمبها حساب می شود و دوم اینکه شما می توانید در صورت انصراف از سفر، بلیط خود را پس بگیرید و بخش زیادی از مبلغ خود را پس بگیرید. البته این «بخش زیاد» که در مورد آن صحبت می کنیم برای شرکت های هواپیمایی مختلف مانند تابان، ایران ایر، ماهان و ... فرق می کند. نکته مهم این است که این درصد ممکن است حتی برای سفرهای مختلف یک ایرلاین هم متفاوت باشد. ما قبلاً در مقاله ای مفصل در مجله فلاوینگو به مقایسه شرکت های هواپیمایی مختلف در این مورد پرداخته ایم که می توانید به آن مراجعه کنید.

بعد از بلیط سیستمی، شایع ترین بلیطی که وجود دارد، بلیط چارتر است. معمولاً آژانس های هواپیمایی بلیطهای سیستمی یک ایرلاین را طی قراردادی از آنها با قیمت های پایین تر می خرند و خود در وقت مقتضی، به مسافران می فروشند. بعضی از اوقات پیش می آید که برخی از صندلی های یک هواپیما تا ساعات نزدیک به پرواز فروش نمی رود و یا آژانس چارتر کننده تشخیص می دهد که بلیطها با قیمت ارائه شده به فروش نخواهند رفت، در این مواقع است که ممکن است قیمت بلیط چارتر هواپیما شیراز رشت، کاهش یابد.

راه های ارتباطی با فرودگاه رشت

فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت در شمال کشور، شاهراه ارتباطی مناسبی را با کشورهای حاشیه خزر ایجاد کرده است که به کریدور نوستراک معروف است. کریدور نوستراک یا همان کریدور شمال به جنوب یک راه ارتباطی است که مناطق جنوبی هند را به ایران و سپس روسیه وصل می کند و بدین ترتیب کالاهای کشورهای جنوب شرقی آسیا مانند ژاپن و کره را به راحتی به روسیه و اروپا انتقال می دهد و نیاز این کشورها به کانال سوئز را برطرف می کند.

همانطور که گفته شد این فرودگاه در 6 کیلومتری مرکز شهر رشت و در شمال شرقی این شهر قرار دارد و شما بعد از پیاده شدن از این فرودگاه، به راحتی می توانید در کمتر از 30 دقیقه به همه شهر دسترسی داشته باشید. این فرودگاه به فرودگاه های استانبول، بصره و بغداد هم پرواز دارد.

برای ارتباط با این فرودگاه می توانید از شماره 33880000-031 استفاده کنید. همچنین برای اطلاع از وضع پروازهای این فرودگاه هم می توانید از شماره 199 استفاده کنید.

جاذبه های گردشگری رشت

رشت، مرکز استان گیلان درسواحل غربی دریای خزر است. زبان مردم این شهر گیلکی و مذهب اکثر مردم آن شیعه است. سفر به رشت یعنی سفر به طبیعت! شهر رشت دارای جاذبه های طبیعی زیبایی است و بسیاری از مناظر آن از مناظر کشورهای اروپایی نیز زیباتر است. این شهر همچنین دارای جاذبه های تاریخی و معماری جالبی هم هست که در مجله فلاوینگو به طور مفصل به آنها پرداخته ایم. گزیده جاذبه های گردشگری رشت در ادامه آمده است:

خانه میرزاکوچک خان جنگلی، آبشار دودوزن خرمکش، خانه ابریشمی، باغ محتشم و عمارت کلاه فرنگی، چشمه آب شور لاکان، پل خشتی لوشان، محله ساغریسازان، دریاچه سقالکسار، ساحل حاجی بکنده، تالاب انزلی، مرداب عینک، پارک جنگلی سراوان و ...