بلیط هواپیما از تهران به مقصد قشم


جزیرۀ قشم همواره یکی از مهم‌ترین مقاصد گردشگری محبوب در میان گردشگران داخلی و خارجی بوده است. این جزیره با مساحت نزدیک به 1500 کیلومترمربع بزرگ‌ترین جزیره در ایران به شمار می‌رود. البته قرارگیری این جزیره در نزدیکی تنگۀ هرمز این جزیره را به یک جزیره استراتژیک تبدیل کرده، اما از ابتدا کاربرد این جزیره کاربرد مسکونی و گردشگری بوده است.
در قشم علاوه بر جاذبه‌های گردشگری بی‌نظیر می‌توانید خرید خوبی را تجربه کنید. مراکز تجاری و بازارهای قشم همیشه پر از گردشگر و مردم این منطقه است. همه این موارد باعث شده که مسافران از سراسر شهرهای کشور خود را به این شهر برسانند. جالب است بدانید بلیط هواپیما تهران قشم یکی از پرفروش‌ترین بلیط های هواپیما به مقاصد داخلی است.


پروازهای به مقصد قشم


البته راه‌های دیگری هم برای سفر به این جزیره وجود دارد، اما بدون دردسرترین و بهترین راه سفر به جزیره قشم استفاده از پروازهای منتهی به این جزیره همچون پرواز تهران قشم است. بااینکه بیشتر بلیط های پرواز تهران قشم توسط گردشگران تهیه می‌شود، اما به دلیل اهمیت اقتصادی این جزیره بسیاری از سفرهایی که به این منطقه انجام می‌شود را سفرهای کاری تشکیل می‌دهد.
فرودگاه بین‌المللی قشم یکی از مهم‌ترین و پرترددترین فرودگاه‌های بین‌المللی کشور است و تمام پروازهای منتهی به این جزیره در این فرودگاه می‌نشینند. از فرودگاه قشم نیز امکان پرواز به سمت فرودگاه‌های مهرآباد، فرودگاه هاشمی نژاد مشهد، فرودگاه شهید بهشتی اصفهان و فرودگاه بین‌المللی دبی وجود دارد.
در بین پروازها موجود به مقصد قشم پروازهای غیرمستقیم نیز مشاهده می‌شود. سریع‌ترین زمانی که پروازهای غیرمستقیم از تهران به قشم می‌رسند چیزی در حدود 10 ساعت است. فاصله بین تهران و قشم 1076 کیلومتر است و این مدت زمان 10 ساعته صرف توقف در مسیر می‌شود.
مدت‌زمانی که پروازهای مستقیم تهران قشم در حال پرواز هستند نزدیک به 2 ساعت است. البته لازم به ذکر است که پروازهای غیرمستقیم معمولاً قیمت کمتری نسبت به پروازهای مستقیم دارند.
در حال حاضر 5 هواپیمایی داخلی پروازهایی از تهران به سمت قشم ارائه می‌دهند که هواپیمایی قشم در این مسیر از بین آن‌ها بهترین و مشهورترین گزینه است.


قیمت بلیط هواپیما تهران به قشم


مواردی زیادی هستند که می‌توانند بر روی قیمت بلیط هواپیما تأثیر بگذارند و یکی از مهم‌ترین این عوامل شرایط آب و هوایی است. اگر قصد دارید با استفاده از بلیط هواپیما به این جزیره سفر کنید لازم است بدانید که در فصل تابستان به دلیل گرمای شدید قیمت بلیط هواپیما تهران قشم و دیگر بلیط های منتهی به جزیره قشم با کاهش روبه‌رو می‌شود.
شرکت‌های هواپیمایی یکی دیگر از مواردی هستند که می‌توانند تا حد زیادی بر روی قیمت بلیط تأثیر بگذارند.
همچنین در برخی از زمان‌ها امکان خرید بلیط چارتر قشم نیز موجود است. بلیط های چارتر در زمان‌هایی موجود می‌شود که حجم سفر به شهرهای پرتردد کاهش پیدا می‌کند، بنابراین اگر شما برنامه زمانی انعطاف‌پذیری داشته باشید احتمالاً می‌توانید بلیط چارتری را با قیمتی مناسب تهیه کنید.
موارد همچون تعداد صندلی‌های باقیمانده (با توجه به زمان باقیمانده تا پرواز)، نوع هواپیما و ساعت پرواز (صبح، ظهر، شب) دیگر مواردی هستند که می‌توانند بر روی قیمت بلیط هواپیمای تهران قشم تأثیرگذار باشند.


خرید بلیط هواپیما تهران قشم


در حال حاضر امکان خرید اینترنتی بلیط هواپیما تهران قشم وجود دارد. در حال حاضر به طور روزانه سفرهای زیادی از تهران به جزیره قشم انجام می‌شود. از قضا بسیاری از این پروازها به‌صورت چارتری ارائه می‌شوند.
اگر تمایل دارید سفری ارزان‌قیمت به قشم داشته باشید پیشنهاد ما این است که در ماه‌های تابستانی سال به این جزیره سفر کنید، اما از نظر شرایط آب و هوایی فروردین، اردیبهشت و ماه‌های دوم و سوم پاییز و تمام ماه‌های زمستان زمان مناسبی برای سفر به این شهر هستند.
زمان حرکت اولین هواپیمای تهران قشم ساعت 6 صبح و زمان حرکت آخرین پرواز در شب، ساعت 21:55 دقیقه است.