بلیط هواپیما تبریز تهران، معرفی بهترین پروازها به همراه روش خرید

من در طول سفرم برای دیدن آنچه که در پایتخت بزرگ کشور یعنی تهران به ارمغان آورده شده بود، احساس بسیار خوبی داشتم. به همین علت، سخت به دنبال تهیه بلیط هواپیما تبریز تهران بودم؛ بنابراین برای کسب اطلاعات لازم در مورد بهترین پروازها به همراه روش خرید بلیط دست به تحقیقات گسترده زدم. نخست به آژانس های گردشگری سر زدم و در مورد قیمت، نرخ بلیط و نحوه رزرو پرس و جو کردم، بعد به خودم گفتم: «چرا نباید به خرید اینترنتی هم فکر کنم؟» سپس در گوگل عنوان «خدمات گردشگری سریع، ارزان و مطمئن» را جستجو کردم. روی اولین سایت با عنوان «فلاوینگو» کلیک کردم و بعد از چندین دقیقه مشاهده لیست قیمت ها، نوع هواپیما و ساعات و روزهای حرکت، دو تا بلیط هواپیما تبریز تهران برای خودم و همسرم خریدم. خب، می خواهید تحقیقاتم را در اختیارتان قرار دهدم، با من همراه باشید.

بلیط هواپیما لحظه آخری تبریز به تهران

باید بدانید که یکی از شلوغ ترین ایر لاین ها، بین تبریز و تهران است. به همین دلیل آژانس های گردشگری بسیاری اقدام به چارتر کردن این پرواز مهم می کنند. خط هوایی تبریز و تهران و بالعکس شلوغ و پر فروش است، به همین دلیل بسیاری افراد از قبل اقدام به خرید و رزرو بلیط رفت و برگشت می کنند؛ بنابراین، برای تهیه بلیط سه را بیشتر ندارید، نخست باید به شرکت های هواپیمایی رفته و به طور مستقیم اقدام به خرید بلیط سیستمی کنید، یا از طریق آژانس های مسافرتی و وب‌سایت های اینترنتی فروش بلیط هواپیما، اقدام به تهیه بلیط چارتری یا لحظه آخری می کنند.

به طور معمول بلیط مسافران و گردشگران برای استفاده از تخفیف ها به دنبال بلیط لحظه آخری می روند. این بلیط ها به دلیل آنکه به روز پرواز (یک هفته یا دو ساعت قبل از پرواز) نزدیک است و هنوز جای خالی وجود دارد به این نام مشهور است. زمانی که در وب‌سایت به دنبال بلیط هواپیما هستید، باید بدانید خطوط هوایی مختلفی از ماهان (Mahan Airline) گرفته تا آتا (Ata Airline) فعالیت می کنند که از بهترین ایرلاین های تبریز به تهران هستند؛ بنابراین، افراد می توانند بر حسب خدمات هر یک از این ایرلاین ها، بلیط خود را خریداری کنند.

در حین رزرو بلیط تبریز تا تهران می توانید مدت زمان سفر را نیز مشاهده کنید. به طور کلی، مدت زمان این پرواز کوتاه است و در بدترین شرایط (نامساعد بودن آب و هوا و یا نوع هواپیما) از یک ساعت و ده دقیقه تجاوز نخواهد کرد. در هر صورت ارزان‌ترین نرخ بلیط هواپیما تبریز تهران مربوط به بلیط لحظه آخری است؛ اما اگر به هر دلیل می خواهید از رزرو بلیط خود از چند ماه قبل مطمئن باشید، خرید بلیط سیستمی انتخاب بهتری است.

هزینه بلیط هواپیما از تبریز به تهران

در زمان خرید بلیط بین تبریز تا تهران در کنار عوامل دیگر، قیمت از اهمیت بسیاری برخوردار است. قبل از سفر یقیناً افراد سفر به ماشین شخصی، اتوبوس یا هواپیما را مورد بررسی قرار می دهند تا مشخص کنند کدام یک به صرفه تر است. با این حال، به دلیل نزدیکی مسافت تبریز به تهران و شلوغ بودن خطوط هوایی این مسیر، بلیط هواپیما بسیار ارزان است و انتخاب ایرلاین مناسب و اقتصادی می توانند بهترین گزینش ممکن باشد.

هزینه بلیط تبریز به تهران تابع عوامل گوناگونی همچون نوع شرکت هواپیمایی است. یقیناً با یک مشاهده کلی می توانید به راحتی متوجه این موضوع شوید که هواپیمای فرست کلاس به دلیل خدمات بهتر، قیمت بیشتری از هواپیماهای اکونومی (اقتصادی) دارند. همان‌طور که در بالا بیان شد، بلیط چارتری ارزان تر از بلیط سیستمی است، به دلیل آنکه آژانس چارتر کننده برای فروش همه بلیط های خود، تخفیف های بیشتری را اعمال می کند (حتی تا 80%)، اما چنین چیزی در بلیط سیستمی وجود ندارد.

از دیگر عوامل مهم مقدار هزینه، روز تعیین سفر است. معمولاً آژانس های چارتر کننده در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه، قیمت بلیط را افزایش می دهند، زیرا در این روزها تعداد مسافر بیشتر از دیگر ایام هفته است. ناگفته نماند، نوع هواپیما نیز در قیمت مؤثر است، برای مثال هواپیمای ایرباس گران تر از بوئینگ است.

همچنین در خرید بلیط ، قوانینی برای کودکان زیر 2 تا 12 سال وجود دارد، برای مثال: بلیط نیم بها برای کودکان زیر 2 سال از نوع چارتر است، ولی در بلیط سیستمی برای کودکان زیر 12 سال، قیمت بلیط به طور کلی نیم بها محاسبه می شود.