بلیط پروازهای خارجی

پرواز خارجی یا بین المللی یکی از لذت های بی چون و چرای سفر و زندگی است، در واقع هیچ چیز هیجان انگیزتر از سفر به کشورها و مناطق ناشناخته نیست، جایی که مکان های دیدنی معروف و فرهنگ های جدید انتظار آدمی را می کشند. در حالی که ایرلاین های بین المللی ایران، معمولا پروازهای خارجی با کیفیت را در کنار امکانات ویژه که معمولاً در پروازهای داخلی یافت نمی شوند را ارائه می دهند، اما هنوز هم مواردی وجود دارند که هر مسافر برای اطمینان از داشتن سفری بدون استرس و راحت باید آن‌ها را به خوبی بداند.

چگونه بلیط هواپیما خارجی ارزان تهیه کنیم؟

وقتی در سطح بین المللی سفر می کنید، بهترین ارزش را برای مقدار هزینه های پرداختی خود می خواهید. این موضوع همواره به این پرسش منجر می شود که: «چه زمانی باید بلیط هواپیمای خارجی را رزرو کرد؟ یا چگونه می توان ارزان ترین بلیط پرواز خارجی را خریداری کرد؟ برای این منظور، در زیر به شما دو راه کاربردی را نشان می دهیم:

تاریخ سفر

در وب‌سایت های رزرو بلیط هواپیما می توانید اطلاعات مختلف را مشاهده کنید، از جمله روز، زمان و تاریخ سفر! جهت تهیه آنلاین بلیط ارزان قیمت، روز و تاریخ سفر در ارجحیت قرار دارد. به این صورت که، روزهای وسط هفته اغلب بلیط ارزان تر از اول و آخر هفته هستند، یا روزهای معمول سال (به غیر از عید نوروز و تابستان) و ماه های کم مسافرت (پاییز و زمستان) نیز بلیط با قیمت پایین ارائه می شود. برای سفر این نکته را در نظر داشته باشید که قیمت بلیط برای افراد بزرگسال و کودک متفاوت می باشد. از مقاصد پر طرفدار ایرانیان میتوان به استانبول، آنکارا و آنتالیا در ترکیه و ایروان، تفلیس، دبی و کوالالامپور اشاره کرد.

نوع بلیط

یقیناً نام بلیط چارتری یا لحظه آخری را شنیده اید. آژانس های مسافرتی با خرید همه یا بخشی از صندلی های شرکت های هوایپمایی، اقدام به ارائه بلیط چارتری می کنند. این آژانس ها که چارترکننده نام دارند، برای پُر کردن همه صندلی های هواپیما، بلیط چارتری یا لحظه آخری ارائه می کنند دارای قیمت بسیار پایین تری از بلیط سیستمی است. بلیط سیستمی به طور مستقیم از طریق شرکت هواپیمایی به فروش می رسد.

بررسی و خرید آنلاین

جهت پیدا کردن بهترین قیمت بلیط هواپیما رفت و برگشت می توانید با یک جستجوی ساده در وب‌سایت های فروش اینترنتی بلیط، گزینه مورد نظر خود را پیدا کنید. در این سایت ها می توان همه اطلاعات پرواز اعم از روز، تاریخ، امکانات، قیمت، کلاس پروازی (بیزینس کلاس، اکونومی) و موارد دیگر را مشاهده کنید. برای اینکه سفر آسوده تری داشته باشید می توانید با تیم پشتیبانی فلاوینگو تماس بگیرید تا شما را درباره نحوه جستجو و ثبت بلیط هواپیمای خارجی و همچنین اطلاع از آخرین قوانین و مقررات مسافران و خدمات به کاربران راهنمایی کرده یا فرایند ثبت نام را برای شما انجام دهند.

برای پرواز خارجی چه مدارکی نیاز است؟

دریافت پاسپورت اگر قصد سفر به خارج از کشور را دارید، نیاز به گذرنامه دارید. پاسپورت یک سند رسمی دولتی است که هویت و شهروندی مسافر را تأیید می کند و به او این امکان را می دهد که به خارج از کشور سفر کند. ناگفته نماند، پاسپورت شما باید حداقل 6 ماه از تاریخ پرواز شما اعتبار داشته باشد.

بررسی ویزا

شرایط ورود ویزا را بررسی کنید، زیرا برای ورود به برخی کشور نیاز به ویزا دارید. به اطلاعات مربوط به سفارتخانه یا کنسولگری کشوری که قصد بازدید از آن را دارید مراجعه کنید. اگر می خواهید روند کارتان راحت و قانونی باشد به آژانس های گردشگری مورد نظر مراجعه کنید.

بیمه درمانی مسافرتی

هیچ کس نمی خواهد در هنگام تعطیلات دچار بیماری و مشکلات درمانی آن در کشور خارجی باشد. با تهیه بیمه مسافرتی، می توانید از بسیاری مسائل مرتبط با سلامت جسمانی خود مطمئن شوید. حتماً بیمه درمانی خود را بررسی کنید تا ببیند چه مواردی را پوشش می دهد.

واکسیناسیون

برای برخی از مناطق جهان، واکسیناسیون قبل از سفر ضروری است. اثبات واکسیناسیون یک الزام برای ورود به برخی کشورهای خارجی است. بهتر است برای گفتگو در مورد برنامه های سفر و شرایط پزشکی، به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها که شامل اطلاعات مربوط به مقصد سفر هستند، مشورت بگیرید.

آیا فرودگاه مهرآباد پرواز خارجی دارد؟

بر طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، فرودگاه مهر آباد تنها الزام به پوشش پروازهای حج و برخی پروازهای خاص را دارد. بر طبق برنامه ریزی های انجام شده تمام پروازهای خارجی از طریق فرودگاه امام خمینی انجام می گیرد.

چند ساعت قبل پرواز خارجی فرودگاه باشیم؟

برای پروازهای بین المللی ضروری است 3 ساعت از قبل از پرواز در فرودگاه امام خمینی حاضر شوید. اغلب به دلیل شرایط آب و هوایی و امنیتی، ساعت پرواز دچار تغییرات شود. ناگفته نماند گیشه دریافت کارت پرواز خارجی قبل از 40 الی 45 دقیقه قبل از پرواز بسته خواهد شد.